Mimoza Butik Otel

Büyükada Bloğu

Büyükada Plajları – Büyükada’da Nerelerde Yüzülür?

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun yaptığı araştırmalara göre Büyükada plajları, İstanbul’un en temiz plajları arasında yer alıyor. Büyükada’da nerede yüzülür diye düşünen tatilciler için birbirinden güzel otel plajları ve halk plajları bulunuyor.

Tertemiz suları ve özel hizmetleriyle misafirlerinin beğenisini kazanan Büyükada’daki plajlar neler? Gelin, birlikte bakalım…

  1. Büyükada Naki Bey Plajı

Naki Bey Plajı 1984’ten beri hizmet veren bir aile işletmesidir. Büyükada plajları dendiğinde akla ilk gelen plajlardandır. Bungalov tarzı evlerde konaklama imkanı da sunmaktadır. Naki Bey, restoran ve büfesinde gün boyu yeme içme imkanları da vardır.

  1. Büyükada Aya Nikola Halk Plajı

Büyükada plaj seçeneklerinizden biri de Aya Nikola olacak. Dingin suları yüzmeyi çok bilmeyenler için idealdir. Yürüyerek yaklaşık 1 saatte, bisikletle ise 30 dakikada ulaşabileceğiniz Büyükada plajı sizi büyüleyecek.

  1. Prenses Koyu Plajı

Yörükali Plajına yakın olan Prenses Koyu Plajı, Büyükada plajları arasında en çok tercih edilenlerdendir. Mavi Marmara iskelesinin yanından ücretsiz servis yapan Prenses Koyu Plajı teknesini kullanarak plaja ulaşım sağlayabilirsiniz.

  1. Yörükali Plajı

Yörükali Plajı, hem konaklama hem de plaj hizmetleri veren Yörükali tesislerine aittir. Büyükada İskelesi’nden tene ile ücretsiz ulaşım imkânı sunan Yörükali Plajı’nda ailenizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

  1. Kumsal Aile Plajı

Büyükada plajları arasında aile plajı olarak hizmet veren işletmelerden olan Kumsal Aile Plajı, ulaşım rahatlığı ve sakinliğiyle ailecek gitmek için idealdir.

  1. Eskibağ Plajı

Eskibağ Butik Otel tarafından işletilen Büyükada plajı, 150 kişilik kapasitededir. Özel organizasyonlara da imkan veren Eskibağ Plajı’na, iskeleden kalkan motorlarla ulaşılabilir. Plajda şemsiye, şezlong veya minder ile duş hizmetleri verilmektedir.

  1. Halik Koyu Plajı

Büyükada’nın en uzun plajı olan Halik Koyu 800 metre sahil boyu ile 400 kişilik kapasiteye sahiptir. Motor ile ulaşılabilen Halik Koyu Plajı’nda kamp ve piknik alanları da mevcut. Büyükada’da nerede yüzülür sorunuzun en net cevaplarından biridir.

  1. Nizam Plajı

Nizam Plajı, Büyükada’nın en iyi plajları arasındadır. Girişin ücretsiz olduğu Büyükada plajında hem ailenizle hem de arkadaşlarınızla rahatça denize girebilirsiniz.

Büyükada Plaj Ücretleri

Büyükada plajları, son zamanlarda yerli ve yabancı turist akınına uğradığı için ücretlerine biraz zam yapmış olabilirler. Ancak İstanbul plajları ile karşılaştırıldığında pahalı değillerdir. Hafta içi ortalama 20 – 30 TL arasında hafta sonu ise 45 – 65 TL arasında plaj fiyatları ile karşılaşabilirsiniz.

Büyükada plajları hakkında bilgi almak için plajların iletişim adreslerinden yetkililerine ulaşabilirsiniz. Keyifli tatillerin adresi: Büyükada!

Mimoza Butik Otel Resmi Rezervasyon Sayfası

En Uygun Fiyat Garantisi Ücretsiz İptal